Czas trwania promocji musi być określony

autor: Łukasz Pasternak
15.09.2020
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przedsiębiorca zobowiązany jest do podawania konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji o swojej ofercie. Wobec powyższego powinien informować m.in. o warunkach promocji czy też czasie jej obowiązywania.
Na takim stanowisku stoi również Sąd Apelacyjny w Warszawie, który wyrokiem z dnia 3 października 2014 r. (VI ACa 1954/13) utrzymującym w mocy decyzję z grudnia 2010 r.
W przedmiotowej sprawie zakwestionowane zostały zasady dotyczące organizacji loterii przez jednego z przedsiębiorców. Przedsiębiorca ten w swoim regulaminie wskazał, że by wziąć udział w losowaniu nagród należy kupić co najmniej dwa promocyjne produkty (np. pasztet lub mielonkę) i wysłać zgłoszenie SMS-em.
Na produktach biorących udział w loterii zabrakło informacji o terminie dokonywania zgłoszeń sms, a który to termin upływał z dniem 31 października 2010 r. Produkty objęte promocją sprzedawane były również po zakończeniu promocji.
Taka praktyka w opinii UOKiK mogła prowadzić do nabywania przez nieświadomych konsumentów produktów objętych promocją w celu wzięcia udziału w loterii także po jej zakończeniu.
Praktyka ta w ocenie UOKiK naruszała zbiorowe interesy konsumentów w wyniku czego na przedsiębiorcę została nałożona kara w wysokości 117.000,00 zł.
niniejsza informacja w żadnym wypadku nie stanowi i nie może stanowić porady prawnej, ani wiążącej informacji.
Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu.
Skontaktuj się
Mogą Cię zainteresować:
Utwór jako przedmiot prawa autorskiego
Zgodnie z art. 1 ust. 1 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, u...
Czytaj dalej
Utwór jako przedmiot prawa autorskiegoPlan spłaty
Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami prawa upadłościowego kolejnym etapem po przeprowadzeniu likwidacji majątku wchodzącego w skład masy upadłości jest ustalenie planu spłaty wierzycieli, o i...
Czytaj dalej
Plan spłatyPrzewłaszczenie na zabezpieczenie
Umowa przewłaszczenia na zabezpieczenie jest umową nienazwaną, która nie została uregulowana w kodeksie cywilnym, Umowa ta polega na tym, że dłużnik lub osoba trzecia przenosi własność rzec...
Czytaj dalej
Przewłaszczenie na zabezpieczenieSkontaktuj się z nami
i dowiedz się jak możemy
Tobie pomóc
Łukasz Pasternak Kancelaria Adwokacka
ul. Malborska 1/11,
03-286 Warszawa, piętro II
Biuro w Markach
Al. J. Piłsudskiego 29, 05-270 Marki
